Massa: Williams paranın peşinde koşmanın etkilerini görüyor

Felipe Massa, Williams’ın sezon başında performanstan çok paralı pilotlara yatırım yapmasının şu anki durumda büyük rol oynadığını söyledi.

Massa: Williams paranın peşinde koşmanın etkilerini görüyor Formula1

Geçen sezon emekli olarak takımdan ayrılan Brezilyalı ismin yerine Kubica ve Sirotkin aday olmuş, sonrasında arkasındaki ekonomik güç de göz önüne alınıp Rus pilotla yola devam edilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Massa şöyle konuştu.

“Takımın finansal sorunlar yaşadığı doğruydu ve bu yüzden de 2018 pilot seçimlerini yaparken parayı ilk sıraya koyduklarını düşünüyorum.

“Tabii ki bu böylesine rekabetçi bir sporda mücadele etmelerini çok zorlaştırdı. Zaten mevcut duruma baktığımızda da bunun doğru olduğunu görüyoruz.

“Ben bu takımdan başım yukarıda ayrıldığım için mutuyum. Grove’da herkes ile iyi bir ilişkim vardı ve takımın en kısa sürede toparlanıp iyi yerlere gelmesini diliyorum.

“Yine de doğru zamanda emekli olduğumu düşünüyorum. Bu konuda bir pişmanlığım yok ve verdiğim karardan ötürü mutluyum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.