Tost: Toro Rosso en iyi dönemini geçiriyor

Toro Rosso patronu Franz Tost, takımın tarihindeki en başarılı dönemi geçirdiğini söyledi.

Tost: Toro Rosso en iyi dönemini geçiriyor Formula1

Honda motoruyla çok zorlanması beklenen Faenza merkezli takım, özellikle Bahreyn Gp’sinde bütün hafta sonu boyunca rekabetçi olmuş ve Gasly ile de damalı bayrağı rahat şekilde 4.sırada geçmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tost şöyle konuştu.

“Toro Rosso şu ana kadar hiç olmadığı kadar iyi bir durumda. Bunun nedeninin de tasarı sürecinin çok içinde olmamıza bağlıyorum.

“Güç ünitesinin araca nasıl uydurulacağını, soğutma sisteminin nasıl tasarlandığını ve diğer yapıları yerinde gördük ve aracımızı da bunlara göre dizayn ettik.

“Özellikle gelecek sene bunun avantajını daha çok hissedeceğimizi düşünüyorum. Honda ile olan ilişkilerimiz de oldukça iyi gidiyor ve onlarla çalıştığımız için çok mutluyuz.

“Takım olarak sorunsuz şekilde birlikte çalışmanın yolunu bulduk ve bundan sonrasında işlerin sürekli daha iyiye gitmesini bekliyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.