Ricciardo: Bakü’yü sevmek ve anlamak zorundasınız

Daniel Ricciardo, Bakü Gp’sinin kolay bir yarış olmadığını ve başarılı olmak için bu pisti sevip, anlamak gerektiğini söyledi.

Ricciardo: Bakü’yü sevmek ve anlamak zorundasınız Formula1

Geçen sene buradaki olaylı yarışta kazanan Avustralyalı pilot, 3 aracı birden geçip, yılın geçişini de gerçekleştirmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Bakü’de diğer pistlerden çok farklı değil. Burada geçiş yapmak için yine bazı uygun yerler var ve bu yönüyle Monaco, Singapur gibi yarışlardan ayrılıyor.

“Bu pistteki en önemli noktanın frenlemeler olduğunu düşünüyorum. Eğer buralarda blokaj yaşarsanız bile yarışınızın duvarda bitme ihtimali oldukça yüksek.

“İlk iki virajdan sonra DRS alanı var ve sonrasında sürekli ‘fren, fren, karşımdan duvar var, çarpmamalıyım’ şeklinde düşünüyorsunuz.

“Geçen sene buradaki yarış oldukça çılgıncaydı ve güzel bir stratejiyle kazanmayı başarmıştık. Umarım aynısını tekrarlayabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.