Verstappen kötü yarışı telafi etmek istiyor

Max Verstappen, geçen sene Bakü’deki kötü yarışı telafi etmek istediğini ve Çin Gp’si ile ilgili aklında bir şey olmadığını söyledi.

Verstappen kötü yarışı telafi etmek istiyor Formula1

Geçen seneki yarışta motor problemi ile yolda kalan Hollandalı pilot, her ne kadar aracın piste uygun olmadığını düşünse de, güzel bir sonuç almak istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Geçen sene Bakü’de çok talihsiz bir hafta sonu geçirdim. Araç iyi durumda olmasına rağmen dayanıklılık sorunları bizi kötü etkilemişti.

“Bakü’de sürüş yapmaktan çok keyif alıyorum, uzun düzlükler bize belki vakit kaybı olarak geri dönebilir, ama özellikle yarış gününde daha rekabetçi olacağımızı düşünüyorum.

“Kale bölümü televizyonda çok iyi duruyordu. Yanından geçerken de ne kadar etkileyici olduğunu bir kez daha anlıyorsunuz.

“Ayrıca en ufak bir hatada sizi kurtarabilecek kaçış alanları yok, bu da yarışınız bitmesi anlamına gelebilir. Sürekli limitte gidilmesi gereken güzel bir pist. Umarım iyi bir sonuç alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.