Lowe: Pilotlarımızı değil, aracı suçlayın

Paddy Lowe, takımın pilotlarından dolayı oldukça mutlu olduğunu, sadece aracın istedikleri durumda olmadığını söyledi.

Lowe: Pilotlarımızı değil, aracı suçlayın Formula1

2018’e kabus gibi bir başlangıç yapan Grove merkezli takımın ‘paralı pilotlara’ yönelmesinden dolayı bu sorunları yaşadığı konuşuluyordu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lowe şöyle konuştu.

“Bir aracı geliştirmek isterken, en kolay yol insandan çok standart testlerin yapılmasıdır. Bunu da laboratuvarlarda yapıyoruz.

“Bu yaptığınız testlerin ardından sonuçta aracı farklı iki pilot sürüyor ve onlara etkisi de aynı olmuyor. Sürücünün etkisi pist üstünde kendisini gösterip, aracı biraz daha ileriye taşıyabiliyor.

“Evet, iki pilotumuzda gridin geri kalanına göre çok tecrübesiz, ama onlardan memnunuz. Şu ana kadar aracın durumunu da göz önüne alırsak iyi bir iş yaptıklarını düşünüyorum.

“İkisi de çok genç ve gelişime açık isimler. Eğer aracımızı daha iyi bir hale getirebilirsek, onların da performansının artacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.