Bell: McLaren ile çok yakın bir savaş bekliyoruz

Renault’dan Bob Bell, McLaren ile sezon sonuna kadar sürecek çok yakın bir savaş beklediklerini ve bunda güncellemelerin büyük bir etkisi olacağını söyledi.

Bell: McLaren ile çok yakın bir savaş bekliyoruz Formula1

Geride kalan 3 yarışta McLaren Enstone merkezli takımın 3 puan önünde yer alırken, uzun sezonda her şeyin çok çabuk değişebileceğini biliniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bell şöyle konuştu.

“McLaren ile olan mücadelede şu anki pozisyonumuzdan oldukça memnunuz. Sezona güzel bir başlangıç yaptık, ama hala istediğimiz yerde değiliz.

“Açıkçası sene başında onların bir adım önünde olmayı bekliyorduk, ama F1 kesin bir bilim değil ve böyle şeyleri tam olarak tahmin edemiyorsunuz.

“Kış testlerinden sonra öndeki 3 takımla aradaki farkın da biraz daha azalmasını bekliyorduk, ama bunun yerine fark daha da arttı ve bu bizi biraz hayal kırıklığına uğratmış durumda.

“Eğer sorunsuz bir yarış olursa öndeki 6 pilot da puan alacaktır ve bu da geriye sadece 4 sıra kalması anlamına geliyor. Herkes burada olmak için çok çalışıyor, bizi zorlu bir savaş bekliyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.