Leclerc: Ericsson kötü şöhreti hak etmiyor

Charles Leclerc, takım arkadaşı Marcus Ericsson’dan çok şey öğrendiğini ve onun sahip olduğu kötü şöhreti hak etmediğini söyledi.

Leclerc: Ericsson kötü şöhreti hak etmiyor Formula1

Gridin çaylak pilotlarından olan Monacolu isim, sezona iyi bir başlangıç yapmış olsa da takım arkadaşının gerisinde gözüküyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Leclerc şöyle konuştu.

“Marcus çok iyi bir pilot, ama buna rağmen kötü bir şöhreti var ve kesinlikle hak etmediğini söyleyebilirim.

“Yarışlarda oldukça hızlı ve bu da benim için işleri biraz daha zor bir hale getirebiliyor. Yine de ondan çok şey öğreniyorum ve umarım her şey bu şekilde devam eder.

“Şu ana kadar beklentilerimiz doğrultusunda bir sezon geçiyoruz. Marcus Bahreyn’de güzel bir strateji ile puan almayı başardı. Ben de ilk puanlarımı bir an önce almak istiyorum.

“Tabii ki orta sıralardaki takımları düşünürsek bu kolay olmayacaktır, ama pes etmeden çalışmaya devam ederek başarılı bir yıl geçireceğimi düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.