Çardak'ın en hızlısı Cem Yalın oldu

2018 Türkiye Tırmanma Şampiyonası'nın ilk yarışı 21 – 22 Nisan 2018 tarihlerinde Denizli Çardak'ta gerçekleştirildi.

Çardak'ın en hızlısı Cem Yalın oldu Diğer Seriler

   

2018 Türkiye Tırmanma Şampiyonası'nın ilk yarışı Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından Denizli Çardak Belediyesi katkılarıyla 21 – 22 Nisan 2018 tarihlerinde Denizli Çardak'ta gerçekleştirildi.

İlk kez bir otomobil sporları etkinliğine ev sahipliği yapan 7,1 kilometre uzunluğundaki parkurda gerçekleştirilen yarış, Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk'ün verdiği start ile başladı.

Çardaklıların yoğun ilgisine sahne olan ve 3 çıkış üzerinden koşulan organizasyon sonunda Kategori 1'de Opel Corsa GSI ile İzmir'den Kaan Kara, Kategori 2'de Renault Clio Sport ile Ankara'dan Refik Bozkurt ve Kategori 4'te de Mitsubishi Lancer EVO IX Maxi ile İstanbul'dan Cem Yalın birincilikleri paylaşan isimler oldular.

GP Garage My Team adına yarışan Yalın, 04.10.86'lık zamanıyla günün en hızlı çıkışına imza atan isim oldu.

Mahalli klasmanda ise İzmirli sporcular arasından Kategori 1'de Fiat Palio ile İsmail Cabacı ve Kategori 2'de de Honda Civic Type-R EP3 ile Alper Akgün birincilikleri paylaşan isimler oldular.

2018 Türkiye Tırmanma Şampiyonası'na 19-20 Mayıs tarihlerinde İstanbul Otomobil Kulübü (İSOK) tarafından düzenlenecek olan 2.ayak yarışları ile devam edilecek...

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.