Alonso Bakü’de radikal bir değişiklik beklemiyor

Fernando Alonso, McLaren’in Bakü’ye büyük bir değişiklikle gelmediğini ve performans olarak çok bir fark olmayabileceğini söyledi.

Alonso Bakü’de radikal bir değişiklik beklemiyor Formula1

Geride kalan yarışların tamamında puan alan İspanyol pilot, buna rağmen Renault motoru ile yarışan Red Bull’un çok gerisinde olduklarını söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Geçen sene Bakü’deki yarış bizim için gerçekten unutulmazdı. Çılgınca bir yarıştı ve sezon içindeki ilk puanlarımızı almıştık.

“Her ne kadar kısa süredir takvimde olan bir pist olsa da şimdiden burası büyük pilotların pisti olarak biliniyor. Sezonun en hızlı sokak yarışı olacak ve hem araç hem de sürücü için oldukça zorlu bir pist.

“Sınırlarımızı biliyoruz ve buraya büyük bir güncelleme ile gelemedik. Bu yüzden yarışta da bizim adımıza radikal bir değişim olmayacaktır.

“Yine de araçtan sürekli bir şeyler öğreniyoruz ve adım adım daha iyi olacağımıza eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.