Wolff: 2018 çok daha çekişmeli geçiyor

Toto Wolff, sezonun daha başlarında olmalarına rağmen, rekabet seviyesinin şimdiden geçen sezonun önüne geçtiğini söyledi.

Wolff: 2018 çok daha çekişmeli geçiyor Formula1

Geride kalan 3 yarışta Ferrari 2, Red Bull ise bir kez kazanırken, Mercedes henüz galibiyetle tanışamamıştı. Buna rağmen takımlarda lider Mercedes.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Bu sezon şimdiden F1 tarihinin en çekişmeli dönemine aday olmaya yakın gibi gözüküyor. Sadece 3 yarış geride kalmasına rağmen öndeki 3 takım arasında büyük bir rekabet var.

“Seyircilerin de yarışları izlerken yüzlerinde bir gülümseme olduğunu düşünüyorum. Bunu sadece onlar hissetmiyor, biz de aynı heyecanı hissediyoruz.

“Geçen sene Ferrari ile zorlu bir savaşın içindeydik, ama bu sene 2017 ile karşılaştırılamaz duruma geldi. Herkes belki bu rekabeti sevmez, ama biz takım olarak bundan çok memnunuz.

“Bakü’de yarışmayı seviyoruz. Burası sürprizlere açık bir pilot, ama kazanan biz olmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.