Verstappen: Seyirciler lastik hamurlarını umursamıyor

Max Verstappen, Pirelli’nin lastik seçim sürecini basitleştirmesi gerektiğini ve seyircilerin lastik seçimleriyle çok ilgilenmediğini söyledi.

Verstappen: Seyirciler lastik hamurlarını umursamıyor Formula1

Bu sezon iki hamurun daha eklenmesiyle toplam 7 lastik hamuru bulunurken, pilotlar yarış hafta sonları için bunlardan 3 tanesi seçebiliyorlar.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Ben yarışlar için sadece yumuşak ve sert lastikleri görmek istiyorum. Açıkçası insanların ultra yumuşak mı yok süper yumuşak mı olduğunu bilmesine çok gerek yok.

“Kimse lastiğin ne kadar yumuşak veya sert olduğunu umursamayacaktır. İnsanlar pist üstündeki rekabeti izlemek istiyorlar, böyle şeyleri düşünmelerine gerek yok.

“2016 sonrasında yapılan aerodinamik değişikler de sporu biraz geriye götürdü. Artık öndeki aracı takip etmesi eskiye göre daha zor.

“Fren mesafeleri kısaldı ve öndeki araca atak yapmak için daha çok uğraşmanızgerekiyor.F1’in biraz daha basitleşmesi lazım.

“Neler olacağını göreceğiz. Bir sonraki kural değişikliklerinde bunların çözülmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.