Vandoorne: Alonso’dan çok şey öğreniyorum

Stoffel Vandoorne, çifte dünya şampiyonu Fernando Alonso ile takım arkadaşı olmasının kendisine çok fayda sağladığını söyledi.

Vandoorne: Alonso’dan çok şey öğreniyorum Formula1

Geride kalan 3 yarışın tamamında hem sıralama turlarında hem de yarışta takım arkadaşının gerisinde kalan Belçikalı pilot, iki kez ilk 10’da yer almıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vandoorne şöyle konuştu.

“Fernando sorunlar karşısında nasıl davranacağını çok iyi biliyor ve her şartta en iyisini yapabiliyor.

“Bu zaten onun en önemli silahlarından birisi. Şartlar ne olursa olsun her zaman %99’unu piste veriyor ve bu da iyi sonuçlar almasına yardımcı oluyor.

“Ben de onun bu tarzından kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum. Birlikte uzun süredir çalışıyoruz ve benim için oldukça faydalı olduğunu söylemeliyim.

“İlk yarışımdan sonra kendimi sürekli geliştirdiğimi hissediyorum ve ilerleyen dönemlerde çok daha iyi olacağıma da eminim. Umarım bizim için güzel ve başarılı bir sezon olabilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.