Magnussen: Orta sıralarda geçmemiz gereken takım Renault

Kevin Magnussen, Renault’nun orta grubun başını çektiğini ve iyi sonuçlar almak için onları geçmeleri gerektiğini söyledi.

Magnussen: Orta sıralarda geçmemiz gereken takım Renault Formula1

Sezona çok iyi bir giriş yapan Amerika takımı, özellikle Avustralya’da harika bir performans gösterse de iki araçta yaşanan pit sorunundan dolayı çok puan kaybetmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Magnussen şöyle konuştu.

“Bakü’de aracın dengesinin iyi olmasını bekliyorum. Bu sene iyi bir aracımız olduğu doğru ve her alanda kendimizi geliştirmeyi başardık.

“Hafta sonunda çok zorlu bir yarış olmasını bekliyoruz. Sonuçta çoğu takım buraya birçok güncelleme ile gelecek ve kimin daha iyi olduğunu tahmin etmek kolay değil.

“Şu an için Renault ile aşağı yukarı aynı seviyede olduğumuzu düşünüyorum. McLaren’den bir adım daha önde gibiyiz, ama genel olarak çok yakın bir grup var ve kimin daha çok gelişim gösterdiği belirleyici olacaktır.

“Diğer takımlar biraz daha istikrarsız gözüküyor ve muhtemelen sezon içinde en çok Renault ile mücadele edeceğiz gibi duruyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.