Hamilton: Takımdaki baskıyı arttırdık

Lewis Hamilton, kötü sonuçların ardından takım içindeki baskının arttığını ve daha iyi olmak istediklerini söyledi.

Hamilton: Takımdaki baskıyı arttırdık Formula1

Geride kalan 3 yarışta hiç kazanamayan Mercedes, hibrit dönemine girildiğinden bu yana bu kadar uzun bir seri yakalamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Ben ve takımım şu an çok zorluyoruz. Allison, Lauda, Wolff sürekli takımdakileri motive edip baskıyı arttırmaya başladılar. Bir an önce toparlanmamız gerekiyor.

“Nerelerde eksiklerimiz olduğunu biliyoruz. Bu en azından işleri bizim adımıza biraz kolaylaştırıyor, ama hala yapmamız gereken çok iş var.

“Takımda bu baskının artması gerekiyor. Sonuçta herkes kazanmak istiyor ve bunun için elinden geleni yapıyor, ama şu ana kadar bu yeterli olmadı.

“Bakü geçen sene hızlı olduğumuz yerlerden birisiydi, ama şanssız şekilde yarışı kaybetmiştik. Umarım bu hafta sonu her şey daha iyi gider ve sezonun ilk galibiyetini alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.