Stroll: Bakü’de çok güzel anılarım var

Lance Stroll geçen sene kariyerinin en iyi sonucuna imza attığı Bakü Gp’si ile ilgili çok güzel anıları olduğunu söyledi.

Stroll: Bakü’de çok güzel anılarım var Formula1

Olaylı yarışta kendisini birden podyumun içinde bulan Kanadalı pilot, uzun süre 2.gitmesine rağmen damalı bayrağa kısa bir mesafe kalırken Bottas’a geçilip 3.sıranın sahibi olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Stroll şöyle konuştu.

“Bakü’de çok iyi anılarım var. Formula 1’deki ilk podyumumu burada aldım ve hiçbir şekilde bu yarışı unutabileceğimi düşünmüyorum.

“Güzel bir pist olmasının yanında Bakü harika bir şehir ve burada olmaktan keyif alıyorum. Yarıştan önce buraya hiç gelmemiştim ve şehirde görülecek çok fazla şey var.

“Özellikle pistte sürüş yapması oldukça eğlenceli. Çok teknik bir pist ve uzun bir tur atıyoruz. Aynı zamanda bir sokak pisti olmasından dolayı her yerde duvarlar var ve hataya yer yok.

“Umarım kötü gidişatı bu yarışta tersine çevirebiliriz. Güzel bir sonuca çok ihtiyacımız var.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.