Ecclestone: Hamilton eski formundan uzak

Bernie Ecclestone, Lewis Hamilton’ın artık ekişi gibi iyi durumda olmadığını ve şampiyonluk favorisi olarak Sebastian Vettel’i gördüğünü söyledi.

Ecclestone: Hamilton eski formundan uzak Formula1

Geride kalan 3 yarışta etkisiz gözüken İngiliz pilot, sadece Avustralya’daki sıralama turlarında kusursuz bir iş yapmış ve sonrasında performansından düşüş gözlenmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ecclestone şöyle konuştu.

“Şu an Lewis eski performansından çok uzak gözüküyor. Bilmiyorum sadece ben mi böyle görüyorum, ama artık eski bildiğim yarışçıdan biraz farklı.

“Yine de hala çok hızlı, çok yetenekli ve de çok iyi bir insan. Belki sadece yoğun takvimden dolayı yorgun ve bunalmış olabilir.

“Açıkçası sezona başlarken Lewis’in her yarışı kazanabileceğini düşünüyordum, ama belli ki yanıldım.

“Sebastian’ın şampiyon olduğunu görmek beni mutlu eder. Sonuçta o benim arkadaşım ve onu her zaman destekleyeceğim. Umarım bu sefer sonuna kadar götürüp, işi bitirebilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.