Alonso: Aracı sürmek oldukça rahattı

Fernando Alonso iyi bir hız sahip olduğu ilk günün ardından araçtan memnun olduğunu ve hafta sonundan güzel bir sonuç beklediklerini söyledi.

Alonso: Aracı sürmek oldukça rahattı Formula1

Günü güzel bir dereceyle 6.sırada noktalayan İspanyol pilot, ilk günün ardından oldukça mutlu gözüküyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Cuma gününde aracın sürülebilirliği oldukça rahattı ve bu da size sınırları zorlamanız konusunda güven veriyor. Böylece her viraja saldırabiliyorum.

“Üç sektörde birden rekabetçi olduğumuzu gördük, bu da sıralama turları ve yarış öncesinde bize umut veriyor.

“Pistin karakteristiğine uygun bazı güncelleştirmeler yaptık ve ilk günün ardından bunların işe yaradığını görmüş olduk. Son yarışlara göre biraz daha hızlandık.

“Son zaman turumda biraz da şanslıydım. Önümde Hulkenberg vardı ve onun hava koridorundan yararlanıp biraz vakit kazandım.

“Bugün Q3’e kalmak yine çok zor olacaktır, ama bu tarz yarışlarda 11.başlamak, 9 veya 10.başlamaya göre daha avantajlı oluyor. En azından istediğimiz lastiği seçebiliyoruz. Neler olacağını göreceğiz, umarım her şey sorunsuz şekilde çalışır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.