Raikkonen: Ayar değişikliği işimize yaradı

Kimi Raikkonen, ilk antremanların kendisi adına çok zorlu geçtiğini ve ayar değişikliklerinden sonra ikinci seansta kendisini daha rahat hissettiğini söyledi.

Raikkonen: Ayar değişikliği işimize yaradı Formula1

Sabah bölümünü 15.sırada noktalayan Fin pilot, ayar değişikliklerinin ardından lider Ricciardo’nun sadece 0.069 saniye gerisinde 2.olmayı başardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Normla bir günü geride bıraktık. Bizim için iyi bir başlangıç olmadı, ama sonrasında bazı değişikliklerle işleri yoluna koymayı başardık.

“Ne yazık ki böyle değişiklikler kısa sürede olmuyor. Bu yüzden ilk antremanlarda vakit kaybedip ikincisine daha iyi hazırlanmayı doğru bulduk ve bu şekilde ilerledik.

“Bakü bir sokak pisti, ama bildiğimiz geleneksel tarzlarda değil. Yol tutuş çok sınırlıydı. Hala ilerleyeceğimiz bazı noktalar ve yine de çok gerilerde olmadığımız için mutluyum.

“Seri halinde atılan turlarda gayet iyiydik. Bu yüzden yarışın daha iyi olmasını bekliyorum, ama sıralama turlarında da rekabetçi olmak için her şeyimizle savaşmalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.