Horner: Hamilton da seçeneklerimiz arasında

Christian Horner, Ricciardo’nun takımdan ayrılması durumunda çok sayıda seçenekleri olduğunu ve Hamilton’ın bile bu isimler arasında yer aldığını söyledi.

Horner: Hamilton da seçeneklerimiz arasında Formula1

Avustralyalı pilota kararını vermesi için son olarak Ağustos ayına kadar vakit tanınırken, Ricciardo da önündeki seçenekleri değerlendirmek istediğini belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Bu konu açıkçası bizim Ricciardo ile kapalı kapılar ardından tartışmamız gereken bir şey. Karşılıklı olarak anlaşıp devam etmek istiyoruz, ama bu olmazsa da seçeneklerimiz mevcut.

“Şu an için Hamilton, Bottas ve Raikkonen gibi isimlerin de sözleşmesinin biteceğini biliyoruz ve bununla birlikte Sainz da bizim için önemli adaylardan birisi.

“Yani demek istediğim elimizde çok sayıda seçenek var. Tabii ki ilk tercihimiz Daniel ile devam etmek olacaktır, umarım bunu başarırız.

“Çin’de tüm sorunlara rağmen ne kadar harika bir iş yaptığını hepimiz gördük ve bu tam olarak sporun ihtiyacı olan şeydi. Umarım bundan sonra da motor daha iyi olursa güzel sonuçlar alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.