Bakü’de son antremanlarda lider Vettel

Cuma gününde araçta istediği ayarları bulmakta zorlanan Sebastian Vettel, son antremanlarda attığı güzel turla ilk sıranın sahibi olmayı başardı.

Bakü’de son antremanlarda lider Vettel Formula1

1:43.091 ile Lewis Hamilton’ın 0.36 saniye önünde yer alan Alman pilot, dünün ardından araçta daha mutlu gözüküyordu.

Bir diğer Ferrari pilotu Kimi Raikkonen 3.en hızlı derecenin sahibi olurken, dünün hızlı takımı Red Bull’da Verstappen, 0.4 saniye geride 4.sırada yer aldı.

Valtteri Bottas bu sefer takım arkadaşının gerisinde kalıp 5.olurken, geri kalanların en hızlısı ise Force India pilotu Sergio Perez oldu.

Magnussen Haas ile iyi bir iş yapıp 7.’liği alırken, ilk 10’u tamamlayan diğer isimler ise Stroll, Ocon ve seansın sonlarında kaz yapıp kırmızı bayrağa sebep olan Sergey Sirotkin oldular.

Dün iki seansta da ilk 10’da yer alan Alonso 11.sıradan öteye gidemezken, Cuma gününün lideri Ricciardo ise Vettel’in yaklaşık 1.8 saniye gerisinde 12.sırada kaldı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.