Bakü’de pole Vettel’in

Çok zorlu bir Cuma günü geçiren Sebastian Vettel, doğru ayarları bulmasıyla birlikte iyi turlar attığı Bakü’de pole pozisyonunun sahibi olmayı başardı.

Bakü’de pole Vettel’in Formula1

Bahreyn ve Çin’in ardından üst üste 3.kez yarışa pole pozisyonundan başlayacak Vettel’i 0.18 saniye geriden Lewis Hamilton izledi.

Burada Cuma gününde takım arkadaşı Bottas ve Red Bull’ların gerisinde bulunan İngiliz pilot, bugün işleri düzeltip rekabetçi olmayı başardı.

Ricciardo son hakkında attığı turla Verstappen’i geçip 4.’lüğe yükselirken, Ferrari, Fin pilotu Raikkonen ilk iki sektördeki harika derecelerine rağmen son virajda yaptığı hata ile birlikte 6.’lıktan ileri gidemedi.

Geri kalanların en iyisi Force India’dan Esteban Ocon olurken, onu takım arkadaşı Sergio Perez izledi. İlk 10’u ise Renault pilotları tamamladı. 9.olan Hulkenberg 5 sıra grid cezası ile birlikte gerilere düşecek.

Fernando Alonso ise bir kez daha Q3’e kalamadı ve 13.sırayı almasına rağmen Hulkenberg’in cezasından dolayı yarışa 12.sıradan başlayacak.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.