Vettel: Harika bir sonuç

Bakü Gp’si sıralama turlarında pole pozisyonunun sahibi olan Sebastian Vettel, zor geçen Cuma gününün ardından harika bir sonuç aldıklarını söyledi.

Vettel: Harika bir sonuç Formula1

En yakın rakibi Hamilton’ın 0.18 saniye önünde ilk sıranın sahibi olan Alman pilot, bu sezon üst üste 3.kez bir yarışa ilk sırada başlayacak.

Sıralama turlarının ardından açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“harika bir turdu. Araç ilk iki bölümde çok iyiydi ve son bölümde de istediğimi yapacak bir araç olduğunu biliyordum.

“İlk turumda güzel bir iş yaptım, ama gelişeceğim noktalar vardı ve pistin de hızlanacağını biliyordum. İlk sektörde biraz geride kaldım, sonrasında da lastiklerim kilitlendi, ama yine de yeterli olduğu için mutluyum.

“İlk viraja gelirken zor olacaktır, ama uzun bir düzlük yok. Yine de burada her şey olabilir. Güvenlik aracı çıkabilir ve bunlara hazırlıklı olmalıyız.

“Dün bir sorun vardı ve araca çok güvenemedim. Doğru ayarları bulamadık ama bugün her şeyi bir araya getirdik ve pole pozisyonunu aldık. Sonuçtan dolayı çok mutluyum."

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.