Raikkonen hatasını acı verici olarak değerlendirdi

Q3’teki son hakkında ilk iki sektörde adeta uçan Kimi Raikkonen, son virajda yaptığı hata ile birlikte pole pozisyonunu kaçırmış ve 6.sırada kalmıştı.

Raikkonen hatasını acı verici olarak değerlendirdi Formula1

Takım arkadaşı Vettel ile ilk sıra için çekişen Fin pilot, en hızlı sektörlerle gelmesine rağmen, ilk hakkında da hata yaptığı yerde aracın kontrolünü yine kaybetmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Q3’teki son hakkımda araçtan çok memnundum ve güzel bir derece yapacağımdan emindim.

“Son virajda maalesef çok kolay şekilde rüzgara yakalandım. Zaten Cuma gününden beri kuvvetli bir rüzgar olduğunun farkındaydık ve bu da aracı kontrol etmeyi çok zorlaştırıyordu.

“Aracı pistte tutmayı başardım, ama turum gitmişti ve ne yazık ki 6.sıradan yukarıya çıkamadım. Hayal kırıklığı yaşıyorum, maalesef bu hata ile birlikte yarışa güzel bir yerden başlama şansını kaçırmış oldum.

“Bugün ne yazık ki işler istediğim gibi gitmedi, ama hala önümüzde uzun bir yarış var ve bunu telafi edeceğimize eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.