Ricciardo ikinci çizgiden memnun

Daniel Ricciardo, son hakkında aldığı 4.sıradan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Ricciardo ikinci çizgiden memnun Formula1

Pole pozisyonu mücadelesinden uzak kalan Avustralyalı pilot, ilk hakların ardından 5.sırada olsa da son turunda Verstappen’i geride bırakıp ikinci çizgiye çıkmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“4.’lükten dolayı mutluyum, ama ne yazık ki cumartesi günü tam olarak istediğimiz gibi sorunsuz gitmedi.

“Sabah seansında çıkan kırmızı bayraktan dolayı ikinci set ultra yumuşak lastikle tur atamadık ve bu da sıralama turlarında bize dezavantaj getirdi.

“Q2’de süper yumuşak lastiklerle atılan turlarda oldukça yakın dereceler gördük.  Son bölümdeki ilk hakkımda duvara bir öpücük kondurdum ve iyi bir derece gelmedi, ama son hakkımda durumu değiştirdim ve en azından 2.çizgiye çıkmayı başardım.

“Cuma gününden bu yana araçta kendimi iyi hissediyorum ve bunun yarışta da böyle olmasını bekliyorum. Strateji de sonuçta çok kritik bir rol oynayacaktır. Çılgınca bir yarış bizi bekliyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.