Alonso: Sıralama turları hala en güçlü yanımız değil

Antremanlarda düzenli olarak ilk 10’a giren Fernando Alonso bir kez daha sıralama turlarında istediği dereceyi alamadı ve yarışa 12.sıradan başlayacak.

Alonso: Sıralama turları hala en güçlü yanımız değil Formula1

13.sıranın sahibi olan İspanyol pilot, Hulkenberg’in 5 sıralık grid cezası ile birlikte 1 sıra yükselmiş oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Sıralama turları bu hafta sonunda da en güçlü yanımız değildi. Yine de sokak yarışlarında çok sayıda aksiyon olabiliyor ve elimize bazı fırsatların geçeceğinin farkındayız.

“Böyle pistlerde hataya hiç yer yok ve rüzgar da bizi olumsuz etkiledi. Mental olarak da burada yarışmak hiç kolay değil, bu yüzden yarınki yarışta çok sayıda çılgın şey görebiliriz.

“Bu hafta sonunda düzlüklerdeki hızımızı biraz daha arttırdığımızı görüyoruz, aynı zamanda virajlarda da daha iyi bir yol tutuşumuz var.

“3.kez üst üste 13.sırada yer alıyorum ve daha önce buralarda güzel puanlar aldığımızı görmüştük. Umarım bugünkü yarışta da bu güzel günlerden birini geçirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.