Olaylı yarışta zafer Hamilton’ın

Red Bull pilotlarının çarpışması sonrasında giren güvenlik aracının ardından 3.sırada olan Hamilton, Vettel’in ilk turdaki blokajı ve Bottas’ın lastik patlatmasıyla birlikte yarışın galibi oldu.

Olaylı yarışta zafer Hamilton’ın Formula1

Raikkonen ve Ocon’un teması ile başlayan yarışta Vettel uzun süre lider gitmesine rağmen, pite girdikten sonra Ricciardo ve Verstappen’in start düzlüğünde çarpışmasıyla birlikte giren güvenlik aracı sırasında yerini Bottas’a kaybetti.

Güvenlik aracının çıkmasıyla birlikte atağa kalkan Vettel, büyük blokajla brilikte pist dışına çıkıp 4.’lüğe gerilerken, lider Bottas da aynı turda lastik patlattı ve liderlik Hamilton’a geçti. Kalan bölümde hata yapmayan İngiliz pilot, bu sezonki ilk yarışını kazanmış oldu.

İlk turun ardından 15.’liğer gerileyen Kimi Raikkonen, şansının da yardımıyla yarışı 2.sırada noktalarken, Vettel’i geçen Perez Bakü’de 2.kez podyuma çıkmayı başardı.

Renault’dan Carlos Sainz çok iyi götürdüğü yarışta 5.sıranın sahibi olurken, sezonun çaylak pilotu Charles Leclerc kariyerinin en iyi derecesi olan 6.’lıkta Bakü’den ayrılmış oldu.

Alonso bir kez daha ilk 10 dışında başlayıp 7.olarak 6 puanı hanesine yazdırırken, Stroll de takımına sezonun ilk puanlarını kazandırdı.

İlk 10’u tamamlayan diğer isimler ise Vandoorne ve Hartley oldular.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.