Hamilton: Bu sonucu tahmin etmiyordum

Lewis Hamilton olaylı geçen Bakü Gp’sinde kazanmayı beklemediğini ve çok mutlu olduğunu söyledi.

Hamilton: Bu sonucu tahmin etmiyordum Formula1

Red Bull pilotlarının çarpışması sonrasında giren güvenlik aracı yarışın bütün kaderini değiştirirken, 3.sıradaki Hamilton Vettel’in pist dışına çıkması ve Bottas’ın da lastik patlatmasıyla birlikte kendisine verilen hediye geri çevirmeyip yarışı kazanmayı başardı.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Çok değişik bir yarıştı, böyle bir sonucu asla tahmin edemezdim.

“Duygusal bir yarış olduğunu söylemeliyim. Burada kazanmayı beklemiyordum, ama her zaman beklenmedik şeylerin olacağını da biliyordum. Bu yüzden elimden geldiğince zorladım.

“Valteri harika bir iş yaptı ve kazanmayı hak etti, aynı şekilde Vettel de hafta sonu boyunca çok iyiydi, ama bugün şanslı olan bendim ve bu yüzden çok mutluyum.

“Podyumun zirvesinde olmak garip hissettiriyor, çünkü bunu hiç beklemiyordum, ama sezonun ilk galibiyetini aldım ve bu moralle önümüzdeki yarışlarda daha iyi olacağımızı düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.