Raikkonen: Bugün biraz daha şanslıydım

Kimi Raikkonen, ilk turda Ocon ile yaşadığı temasın ardından 15.’liğe düşmesine rağmen 2.sırada damalı bayrağı geçtiği için şanslı olduğunu söyledi.

Raikkonen: Bugün biraz daha şanslıydım Formula1

Force India pilotunun yanında viraja gelirken Ocon Fin pilotun üstüne kapanmış ve sonrasında yarışa devam edemezken, Raikkonen de çok gerilere düşmüştü.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Ferrari pilotu şöyle konuştu.

“Aslında viraja gelirken içerdeydim, ama sanıyorum ki Ocon beni görmedi. Bazen bu zor oluyor ve üstüme doğru döndü.

“Benim için ideal bir start olmadı, sonrasında bir açıdan şanslıydım geri dönmeye çalıştım. Gerilerde tırmanmak özellikle de yavaş lastiklerle hiç kolay değildi.

“Bazı anlarla araçta kendimi iyi hissettim, ama lastikler farklı bölümlerde biraz zorluk çıkarıyordu. Yine de bütün yarışı düşünüp pistte kaldık ve sürmeye devam ettim.

“Açıkçası bu sonuç benim için biraz sürpriz oldu, hele ki ilk turun ardından, ama güzel bir sonuç almış oldum ve bundan dolayı oldukça mutluyum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.