Perez: Muhteşem bir sonuç oldu

Bakü’deki ilk yarışta podyuma çıkmayı başaran Sergio Perez, 2 yıl sonra tekrar güzel bir iş yaparak damalı bayrağı 3.sırada geçti.

Perez: Muhteşem bir sonuç oldu Formula1

Yarışa gerilerden başlayan Meksikalı pilot, önündeki olaylardan en iyi şekilde yararlanıp hata yapmadı ve güvenlik aracından sonra da Vettel’i geçip podyuma çıkmayı başardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Burada takvime ilk girdiğindeki yarışta podyuma çıkmıştım ve 2 sene sonra tekrar burada olduğum için çok mutluyum.

“Açıkçası şu an n e diyeceğimi bilmiyorum. Belki de kariyerimin en iyi turların attım ve podyuma çıkmak gerçekten harika bir sonuç oldu.

“Soğuk lastiklerle Vettel’in arkasında olmak zordu, ama atak yapma şansını buldum ve bunu en iyi şekilde değerlendirdim.

“Süper yumuşak lastiklerle sonrasında Raikkonen’e yakın olmak istiyordum ve Vettel’i de arkada tutmam gerekiyordu. Son iki tur çok yoğun duygularla ve geçti, ama başardığımız için oldukça mutluyum. Takıma çok teşekkür ederim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.