Vettel: Atak yaptığım için pişman değilim

Sebastian Vettel, kendisine büyük ihtimalle podyuma mal olan atağından dolayı pişman olmadığını ve tek galibiyet şansının bu olabileceğini söyledi.

Vettel: Atak yaptığım için pişman değilim Formula1

Yarışı uzun süre çok rahat şekilde lider götüren Alman pilot, Bottas’ın pistte kalması ve güvenlik aracının çıkmasıyla birlikte avantajını kaybetmiş ve 2.’liğe gerilemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Bu atağım yaptığım için mutluyum, ama başarılı olmadığı için üzüldüm, yine de denemem gerektiğini biliyordum.

“Çok iyimser bir atak olduğunu düşünmüyorum, ama içeriye daldım ve sonrasında ilk viraja ne şekilde gireceğimden emin olamadım. Blokajla birlikte her şey bitmiş oldu.

“İlk viraja gelirken kerb ve duvar gibi bazı referans noktalarımız oluyor ve ona göre iyi bir dönül yapabiliyoruz, ama pistin sol tarafında böyle bir referans yoktu ve bu yüzden ne yapacağımı bilemedim.

“Geç bir atak yapmadım. Aksi takdirde duramayıp duvara çarpardım. Ne yazık ki işler bazen böyle olabiliyor. Kazanmak için bir şansım vardı ve elimden geleni yaptım. Hızlı karar vermem gerekiyordu, yine de pişman değilim.

“İyi bir aracımız var ve önümüzdeki yarışlara konsantre olmamız gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.