Alonso: Bir başkası bu araçla 7.olamazdı

Fernando Alonso, Bakü Gp’sinin ilk turunda yaşadığı sorunla birlikte gerilere düşmesine rağmen damalı bayrağı 7.sırada geçerek harika bir iş yapmayı başarmıştı.

Alonso: Bir başkası bu araçla 7.olamazdı Formula1

Sirotkin’in teması sonrasında sağ ön ve arka lastikleri patlayan İspanyol pilot, adeta iki lastik üzerinde sürünerek pite dönmüş ve tabanı hasar görmüş araçla güzel bir sonuç almıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Çok çılgınca bir yarıştı. Yine de 7.sırada olduğumuz için çok mutluyum.

“Açıkçası benden başkasının böyle bir araçla devam edebileceğini düşünmüyorum. Sanırım pite bile ulaşamazlardı, araç gerçekten sürülemez haldeydi.

“Pite gitseler bile muhtemelen yarışı bırakmış olurlardı, ama biz bunu yapmadık ve pist üstünde kalıp savaşmayı tercih ettik. Araçla mücadele etmek çok zordu, ama sonunda bunu başardığımız için mutluyum.

“Son zamanlardaki en iyi yarışımdı ve belki kariyerimdeki en iyi 3-5 yarıştan biri olacağını düşünüyorum. Her şeyden önce pite dönebilmek güzeldi, sonrasında sadece damalı bayrağı görmeye çalıştık.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.