Ricciardo: Bir daha böyle bir olayın içinde olmak istemiyoruz

Daniel Ricciardo, Verstappen ile yaptığı kazanın ardından birbirlerinin suçlamanın doğru olmadığını ve bu tarz bir olayı tekrar yaşamak istemediğini söyledi.

Ricciardo: Bir daha böyle bir olayın içinde olmak istemiyoruz Formula1

Verstappen’in frenlemeye gelirken yön değiştirmesinin ardından aracını durduramayan Avustralyalı pilot, takım arkadaşına arkadan çarpmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Duygularım çok iyi değil, sonuçta iyi bir sonuç alabilecek durumdaydık ve hiç istenmeyen bir olay yaşandı.

“En azından takım Max ile yarışmamıza izin verdiği için mutluyum. İkimiz de yarışmayı seviyoruz ve bazen aramızda ufak temaslar da oldu.

“Bu ideal bir durum değildi, ama artık yapacak bir şey yok. Şu an birinin suçlamak doğru olmaz. Kötü bir olaydı ve bununla ilgili yorumu izleyenlerin yapmasını istiyorum.

“Bir açıklık gördüm ve atak yapmaya çalıştım, bir kez iç tarafa girdikten sonra tekrar yön değiştirecek vaktim kalmamıştı. Takım için üzgünüm. Bir daha bu durumu yaşamak istemiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.