Horner: İki pilotumuz da işleri batırdı

Christian Horner, Bakü’deki kazanın ardından iki pilotun da işleri mahvettiğini söyledi.

Horner: İki pilotumuz da işleri batırdı Formula1

Yarışı 4-5 olarak götürürken kaza yapan iki Red Bull pilotu, güvenlik aracının çıkmasına neden olmuş ve yarışın çok daha farklı yönlere gitmesini sağlamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Biz pilotlarımızın teker tekere yarışmasına izin veriyoruz. Bunu yarış öncesinde de tartıştık ve birbirlerine boşluk bırakmalarını söyledik.

“Yarış boyunca üç kez çok yakın bir mücadelenin içine girdiler. Onlara biraz daha sakinleşmelerini söyledik, birbirlerine boşluk bırakmaları gerektiğini hatırlattık.

“Sonrasında işler bir süre sakin giderken bu talihsiz olay oldu. Bunun için herhangi birini suçlamanın doğru olduğunu düşünmüyorum. İkisi de hata yaptı ve takım olarak önemli puanlar kaybettik.

“Barcelona’da işlerin yolunda olacağına eminim. Yarıştan önce fabrikaya gelip bütün çalışanlardan özür dileyecekler, çünkü bu bir takım sporu ve herkesin emeğine saygı duymamız gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.