2018 Türkiye Trial Şampiyonası başladı

2018 Türkiye Trial Şampiyonası, 28-29 Nisan tarihlerinde Boyabat’ta düzenlenen 1.ayak yarışları ile başladı

2018 Türkiye Trial Şampiyonası başladı Diğer Seriler

   

   

2018 Türkiye Trial Şampiyonası, Sinop Offroad Kulübü (SİNOFF) tarafından Boyabat Kaymakamlığı ve Boyabat Belediyesi katkıları ile 28-29 Nisan tarihlerinde Boyabat’ta düzenlenen 1.ayak yarışları ile başladı.

2 araç ve 4 sporcudan oluşan takımların mücadele ettiği organizasyon, 24 sporcunun katılımına sahne oldu.

28 Nisan Cumartesi günü 10 kapıdan oluşan 850 metre uzunluğundaki Tayyareci Nuri Bey etabında engelleri en kısa sürede geçebilmek için takım arkadaşları ile yardımlaşan ekipler, ikinci gün yine 10 kapıdan oluşan 750 metre uzunluğundaki 15 Temmuz Şehitler etabında ter döktüler.

Parkuru en kısa sürede ve hatasız tamamlamaya çalışan ekipler arasında, Ender Altuntaş-Mithat Sönmez ve Yasin Yıldız-Mehmet Özdemir ekiplerinden oluşan Nascar Jeep Trial Takımı sezona birincilikle başlamayı başaran taraf oldu.

 Şencan Özkur-Selim Avcı ve Ahmet Kurt-Fuat Sarper’den kurulu Teleferik Offroad Team’in ikinciliği elde ettiği yarışın üçüncüsü ise Adnan Ofluoğlu-Sinan Şanlı ve Oğuz Kaan Öztürk-Raşit Mahmutoğlu ekiplerinden olkuşan geçen yılın şampiyonu AVC-Osmanlı Offroad takımı oldu…

Organizasyon, Boyabat Kültür Merkezi‘nde düzenlenen ve Sinop Valisi Hasan İpek, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve Sinop İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş ile diğer mülki amirlerin katıldığı ödül töreni ile son buldu.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.