Perez: Verstappen’in sorunları var

Sergio Perez, Max Verstappen’in zamanında McLaren’de yarışırken yaşadığı sorunlarla karşılaştığını söyledi.

Perez: Verstappen’in sorunları var Formula1

Meksikalı pilot da Button ile birlikte yarışırken takım arkadaşıyla sık sık temas etmiş ve sonrasında eleştirilere maruz kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Formula 1 kariyerime baktığımda McLaren’in bana nasıl zarar verdiğini daha iyi görüyorum. İtibarım zedelenmişti, çünkü herkes Button’ın beni nasıl yendiğinden bahsediyordu.

“Ben de çok hata yaptım, bunu kabul etmeliyim. Oldukça sabırsızdım ve hemen sonuç almak istiyordum.

“Sanırım şu an Max de aynı dönemden geçiyor ve hatalarının da bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Araç beklediği gibi değil ve Çin gibi kazanabileceği yarışlardaki hataları onu yıpratıyor.

“Yine de Max’in akıllı bir pilot olduğuna eminim. Sorunların ne oluğunu biliyor ve bu yüzden daha iyi bir pilot. Tabii ki bunlardan ders çıkarması gerekir.

“Eğer yarışta arkanızda Max varsa çok değişik şeyler olabileceğini biliyorsunuz. Birkaç kötü yarış geçirmiş olsa da bunları arkasında bırakıp tekrar rekabetçi hale geleceğine eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.