Alonso: Renault’nun dayanıklılığı üst düzeyde

Fernando Alonso, geride kalan yarışlarda Renault motorunun çok iyi bir dayanıklılık örneği gösterdiğini ve geçen yıllara göre daha iyi durumda olduklarını söyledi.

Alonso: Renault’nun dayanıklılığı üst düzeyde Formula1

Güç ünitelerinin Honda’ya kıyasla çok daha iyi olduğunu ifade eden İspanyol pilot, Bakü’de bunun en iyi örneğini gördüklerini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Yıl yıl karşılaştırma yapmak doğru olmayabilir, sonuçta farklı şartlarda yarışıyoruz.

“Bakü’de daha önce hep motor değiştirerek yarışa 20.sıradan başlıyordum, ama Renault motoru ile bu sorunu yaşamadığımız için çok mutluyum.

“Geride kalan antremanlar, sıralama turları ve yarışlara rağmen hala aynı güç ünitesi parçaları ile yarışıyoruz ki bu gerçekten büyük bir gelişme. Bu sayede de 36 puan toplamayı başardık.

“Yarışlara biraz daha yumuşak hamurlarla gitmek işimize yaradı diyebilirim. Lastikleri çalıştırma konusunda sorun yaşamıyoruz ki bu da stratejik olarak bize avantaj sağlıyor.”

2018

 

ICE

TC

MGU-H

MGU-K

ES

CE

Fernando Alonso

1

1

1

1

1

1

Stoffel Vandoorne

1

1

1

1

1

1

2017

 

ICE

TC

MGU-H

MGU-K

ES

CE

Fernando Alonso

2

3

3

2

1

1

Stoffel Vandoorne

2

5

5

2

3

3

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.