Whiting: Vettel güvenlik aracı sonrası iyi bir iş yaptı

Charlie Whiting, Sebastian Vettel’in güvenlik aracı sonrasında yarışı tekrar başlatırken yanlış bir şey yapmadığını ve her şeyi kontrol altında tuttuğunu söyledi.

Whiting: Vettel güvenlik aracı sonrası iyi bir iş yaptı Formula1

Yarışın ardından Hamilton, Alman pilotun tehlikeli bir sürüş yaptığını ve kazadan kaçmak için kenarda kaldığını belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Whiting şöyle konuştu.

“Bence Vettel yarışta her şeyi iyi şekilde kontrol etti. Güvenlik aracı çıktıktan sonra yarışı başlatmak liderin yapacağı bir şeydi ve bir hata olduğunu düşünmüyorum.

“Yeşil bayrak çıktıktan sonra güvenlik aracı pite geri döner ve lider ne zaman yarışın başlayacağına karar verir. Tabii ki bunu yaparken kendisine avantaj sağlamaya çalışması oldukça normal.

“Lewis’in konuyla ilgili bir itirazı olmuştu ve bunu inceledik, ama sürekli aynı hızda gitmeyi gerektiren bir kural yok ve zaten bir tehlikeli durum da ortaya çıkmadı. Bundan dolayı mutluyuz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.