Abiteboul: Bakü Hulkenberg’in tek hatasıydı

Cyril Abiteboul, Nico Hulkenberg’in bu sezon harika bir iş yaptığını ve Bakü’deki olayın sene içinde yaptığı ilk hata olduğunu söyledi.

Abiteboul: Bakü Hulkenberg’in tek hatasıydı Formula1

Alman pilot hafta sonundaki yarışta bir hata yapmış ve aracın kontrolünü kaybederek 4.virajın çıkışında duvara çarpıp yarışa erken veda etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Nico bu sezon sadece bir hata yaptı, geçen sene de aynı şekilde olmuştu ve hatasını yine Bakü’de yapmıştı.

“Sanırım burada bir şanssızlığı var. Ne olursa olsun geçen sene sadece bir hata yaptığını düşünürsek ve bu sezonki performansını da göz önüne alırsak bence bunlar kolay şekilde affedilebilecek şeyler.

“Böyle bir yarışta ne bekleyeceğimizi bilmiyorduk. Yine de Carlos’un aldığı 5.’lik muhteşem bir sonuçtu. Spora dönmemizden bu yana en iyi derecemizi almış olduk.

“Genel olarak Bakü’den mutlu ayrıldığımızı söylemeliyim. Şimdi en iyi şekilde Barcelona’daki yarışa hazırlanıp, iyi puanlar almaya devam etmeliyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.