Magnussen: Gasly’den defalarca özür diledim

Kevin Magnussen, gerekirse araçta ölmeye bile hazırım açıklamasını Bakü Gp’sinde önce yaptığını ve yarışta olanlarla ilgili Gasly’den çok kez özür dilediğini söyledi.

Magnussen: Gasly’den defalarca özür diledim Formula1

İkili start düzlüğünde çok yüksek süratte karşı karşıya gelmiş ve Haas pilotu, Pierre Gasly’yi duvara doğru sıkıştırarak tehlikeli bir savunma yapmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Magnussen şöyle konuştu.

“Son çıkan haberlerdeki röportajı Bakü Gp’sinde önce yapmıştım ve bunun yarışta olanlarla hiçbir ilgisi yok.

“Pierre’i start düzlüğünde bilerek sıkıştırmadım ve bu konudan dolayı oldukça üzgünüm. Zaten yarıştan sonra da kendisiyle konuşup defalarca özür diledim.

“Tabii ki yarış aracının içinde ölmek istemiyorum, bu sadece ne kadar savaşçı olduğumu göstermeye yönelik bir sözdü. Bu kadar ciddiye alınacağını düşünmemiştim.

“Şu an F1’de olarak çocukluk hayalimi yaşıyorum ve buraya gelene kadar çok fedakarlık yapmak zorunda kaldım. Savaşmaktan sıkıldığımda ise hemen emekli olacağıma eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.