Hakkinen: Bottas daha güçlü dönecektir

Mika Hakkinen, Bakü’deki yarışı kazanmaya giderken lastik patlatan Valtteri Bottas’ın İspanya’ya çok daha güçlü geleceğini söyledi.

Hakkinen: Bottas daha güçlü dönecektir Formula1

Güvenlik aracı yardımıyla yarışta liderliği ele geçiren Fin pilot, sonrasında 3 tur kala lastik patlatmış ve yarışı Lewis Hamilton’a hediye etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hakkinen şöyle konuştu.

“İşler kötü gittiğinde herkes oturup nerede sorun olduğunu ve bunu nasıl gidereceğini düşünür. Valtteri de şanssız şekilde kazanabileceği bir yarıştan puansız ayrıldı ve bunu atlatacağına eminim.

“Bu tarz bir olayı daha önce ben de Spa ve Hockenheim’da yaşamıştım. Çok üzüldüğümü hatırlıyorum ve Valtteri de aynı şekilde hissetmiştir.

“Güçlü bir araçla kazanmaya daha yeni başlamışken böyle zaferlerin gitmesi çok sinir bozucu olabiliyor. Ben bu tarz olaylardan sonra takımıma gerçek bir kazanan olduğumu göstermek için daha çok çalışıyordum.

“Böyle şeyler sonuçta motorsporlarının içinde var ve Bottas da bunu bilecek kadar uzun süredir yarışıyor. İspanya’ya Bakü’de yaşananları unutarak daha iyi şekilde geleceğinden şüphem yok.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.