Lowe: Daha çok puan alabilirdik

Paddy Lowe, 4 puanla ayrıldıklarını Bakü Gp’sinde daha iyi puanlar almanın mümkün olduğunu söyledi.

Lowe: Daha çok puan alabilirdik Formula1

Sezonun ilk puanlarını alan takımda Sirotkin henüz ilk turda kalırken, Stroll ise olaylı yarışta hatasız bir iş yapıp damalı bayrağı 8.sırada geçmeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lowe şöyle konuştu.

“Bakü’deki hafta sonu boyunca orta sıralarda rekabetçiydik ve bu yüzden Sergey’in ilk turda yarışa veda etmesi bizim için üzücü bir sonuçtu.

“Buraya gelirken olaylı bir yarış olabileceğini düşünüyorduk. İlk amacımız temiz bir yarış geçirip damalı bayrağa gelmekti, bu sayede puanlar alabileceğimizi biliyorduk.

“Bir yandan mutlu olurken diğer yandan da daha fazla puan alabileceğimiz yarıştan 4 puanla ayrıldığımız için hayal kırıklığı yaşadık.

“Yine de sezonun ilk puanlarını almak oldukça güzel. Umarım İspanya Gp’sinde de tempomuzu arttırıp tekrar kendimizi ilk 10’a atabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.