Hamilton: Liderliği sürdürmek zor olacaktır

Lewis Hamilton, Bakü Gp’sinde aldığı liderliği korumanın zor olacağını ve hala çalışmaları gereken çok alan olduğunu söyledi.

Hamilton: Liderliği sürdürmek zor olacaktır Formula1

Geçen haftaki yarışta 2 tur kala Bottas’ın lastik patlatmasıyla birlikte yarışı kazanan İngiliz pilot, Vettel’in 4 puan önünde liderliğe yükselmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Aracın iyi bir hızı olduğunu biliyoruz, ama bunu ortaya çıkarmakta biraz sorunumuz var. Performansa ve bunun yanında benim de iyi bir ritim tutturmaya ihtiyacım olacak.

“Şu an için Ferrari’nin saf hızı bizden çok daha iyi durumda. Bu aracımızın kötü olduğu anlamına gelmiyor. Sadece sürülebilirliği biraz daha kolay hale getirmeliyiz.

“Avustralya’da kendimi oldukça iyi hissediyordum, ama sonrasında işler ne yazık ki istediğimiz gibi gitmedi.

“Her şey rağmen rekabeti seviyorum ve Ferrari’nin iyi durumda olması beni mutlu ediyor. Daha önce de dediğim gibi böyle bir mücadelede kazanmak çok daha değerli olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.