Vettel liderliği kaybettiği için endişeli değil

Sebastian Vettel, Bakü’de şampiyona liderliğini Lewis Hamilton’a kaybetmesine rağmen, sezonun geri kalanı ile ilgili bir endişesi olmadığını söyledi.

Vettel liderliği kaybettiği için endişeli değil Formula1

Uzun süre lider götürdüğü yarışta çıkan güvenlik aracı sonrasında yerini Bottas’a kaptıran Alman pilot, güvenlik aracı sonrasında atağı yapmış, fakat blokajla birlikte 4.’lüğe kadar gerilemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Şu an için en önemli olan şey iyi bir araca sahip olmamız. Özellikle sıralama turlarında da artık daha rekabetçiyiz ve bu da yarışlara iyi bir yerden başlama konusunda bize yardım ediyor.

“Liderliği kaybettiğim için endişeli değilim. Geçen seneyle kıyasladığımızda tek turda daha iyiyiz ve bu da özellikle bazı pistlerde size yarışı kazandırabilir.

“Yaptığımız hatalardan ders çıkarıp kalan yarışlarda bunları tekrarlamamamız gerekiyor. Hala geliştirmemiz gereken bazı noktalar var ve bunları en kısa sürede geliştirmeliyiz.

“Red Bull’un da daha iyi durumda olmasıyla birlikte ön grupta 3 takımın büyük bir mücadelesi oluyor ve istikrarlı olan sene sonunda mutlu sona ulaşacaktır. Bu konuda takımıma güveniyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.