Honda: Hala güç olarak rakiplerimizin gerisindeyiz

Honda’dan Toyoharu Tanabe, hala rakiplerine göre güç konusunda biraz daha geride olduklarını, ama işlerin kendileri adına iyiye gittiğini söyledi.

Honda: Hala güç olarak rakiplerimizin gerisindeyiz Formula1

Bakü’de zor bir hafta geçiren Toro Rosso, düzlükteki hız farkının sorun olabileceğini tahmin ettiklerini ve bu konudaki çalışmalarını sürdürdüklerini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tanabe şöyle konuştu.

“Bakü’de en yüksek hızda rakiplerimizin gerisinde kaldık ve bu biraz beklediğimiz bir şeydi. Yine de bunların nedenini iyice araştırıp geliştirmek istiyoruz.

“Güç ünitesi parçalarını sürekli geliştirmeye çalışıyoruz ve geçen yıllara göre daha iyi durumda olduğumuz bir gerçek, ama hala istediğimiz yerde değiliz.

“Bakü’de zorlu yarışa rağmen iki pilotumuz da sorunlardan uzak şekilde damalı bayrağa gelmeyi başardı ve Hartley’nin puan alması bizi oldukça mutlu etti.

“Tabii ki bu biraz şanstı ve gelen puanın etkisine kapılmamalıyız. Elimizden geldiğince hızlı şekilde gelişmemiz gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.