Tost: Bakü’nün zor olacağını biliyorduk

Toro Rosso patronu Franz Tost, Bakü Gp’sinin kendileri için zor geçeceğini bildiklerini ve buna rağmen gelen puandan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Tost: Bakü’nün zor olacağını biliyorduk Formula1

Hartley öndekilerin kalmasıyla birlikte şanslı şekilde 10.olarak son puanı elde etmeyi başarırken, Faenza merkezli takımın hafta sonu boyunca zorlandığı görülmüştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tost şöyle konuştu.

“Genel olarak konuşursak bizim için çok zor bir hafta sonuydu. Özellikle sıralama turlarında çok sorun yaşadık ve zaten sonrasında da yarışa 17 ve 19 olarak başladık.

“Olaylardan uzak olduğumuz takdirde bir şansımız olacağını biliyorduk ve iki pilotumuzda bu zorlu pistte hatasız bir sürüş yapmayı başardı.

“Hartley’i ilk puanından dolayı kutluyorum. Yavaş olabileceğimizi düşündüğümüz pistten bir puanla ayrıldığımız için mutluyuz.

“İspanya’da işlerin biraz daha iyi olmasını bekliyoruz. Umarım sorunsuz ve güzel bir hafta sonu geçirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.