Renault, Red Bull’a 15 Mayıs’a kadar süre tanıdı

Renault, Gelecek sezon hangi motorla yarışacağı belli olmayan Red Bull kararı kendilerine vermek için 15 Mayıs’a kadar vakitleri olduğunu söyledi.

Renault, Red Bull’a 15 Mayıs’a kadar süre tanıdı Formula1

Toro Rosso’nun Honda motoruna geçmesiyle birlikte Japon üreticiyi de yakından takip eden Milton Keynes merkezli takım, henüz kesin bir karar vermiş değil.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“2019’da Red Bull hangi motoru kullanacağını artık öğrenmemiz gerekiyor, çünkü ona göre parçalar sipariş edilip çalışmalara başlanacak.

“İnsanlar geçen sene de çok geç şekilde McLaren ile anlaştığımızı ve bu sene de aynısını yapabileceğimizi konuşuyor, ama arada bir fark vardı.

“McLaren bizim için yeni bir müşteri değildi, sadece Toro Rosso’nun yerine geldiler ve elimizde her şey mevcuttu.

“Burada her şeyi Red Bull ile konuştuk ve 15 Mayıs’a kadar biz cevap bekliyoruz.  Ortada bir taktik falan yok, sadece gerekli parçaları almak için kalan vakit çok az ve Red Bull bununla ilgili bir an önce karar vermek zorunda.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.