Steiner: Grosjean’ın hatasını bir çaylaktan beklemezdik

Bakü’de güvenlik aracı arkasında lastik ısıtırken aracın kontrolünü kaybeden ve duvara çarpan Grosjean önemli puanları da kaçırmış oldu.

Steiner: Grosjean’ın hatasını bir çaylaktan beklemezdik Formula1

Bütün hafta sonu boyunca araçtan şikayet eden Fransız pilot, yarışta iyi bir iş çıkarıp 6.’lığa kadar yükselmesine rağmen çok basit bir hata ile yarış dışı kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Steiner şöyle konuştu.

“Böyle bir hatayı çaylak pilotlardan bile beklemezsiniz. Araç oldukça iyi durumdaydı ve sorunlu hafta sonunun ardından güzel puanlar alabilirdik.

“Yarışa son sıradan başlamamıza rağmen Perez’in arkasında 8.sıraya kadar yükselmiştik. Sonra güvenlik aracı ile birlikte kendimizi birden 6.’lıkta bulduk.

“Ne yazık ki hiçbir hata yapmadığımız yarışta işler birden tersine döndü. Magnussen ile birlikte toplamda 11 puan alabileceğimiz bir yarıştı, ama bu umutlarımız Grosjean ile birlikte duvarda son buldu.

“Tabii ki bu olayı sadece Romain’e bağlayıp ona sırtımızı dönemeyiz. Biz bir takımız ve kazanıp kaybetmek birlikte olan bir şeydi. Bu yüzden tekrar güçlenip bir sonraki yarışta rekabetçi olmaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.