Verstappen: İspanya Gp’si belirleyici olabilir

Max Verstappen, İspanya Gp’sinin sezonun geri kalanı için çok kritik olduğunu ve çok iyi bir performans sergilemek istediklerini söyledi.

Verstappen: İspanya Gp’si belirleyici olabilir Formula1

2016’da burada kazanarak tarihin en genç yarış kazanan ismi olan Hollandalı pilot, son Bakü Gp’sinde takım arkadaşı ile yaptığı kazadan dolayı çok konuşulmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Sezon öncesi testlerinde herkes Barcelona’da bolca tur attı ve ben de aracın ne kadar geliştiğini görmek için sabırsızlanıyorum.

“Birçok güncellememiz olacak ve umuyorum ki bunlardan güzel bir sonuç alabiliriz. Diğerlerinin de buraya boş gelmeyeceğini biliyoruz ve nerede olduğumuzu görmek için çok kritik bir yarış olacaktır.

“Sezonun geri kalanı için çok kritik bir yarış olabileceğini düşünüyorum. Rekabetçi bir aracımız var, ama hala hız olarak Ferrari ve Mercedes’in gerisindeyiz. Umarım bu açığı kapatabiliriz.

“Burada ilk yarışımı kazandım ve çok güzel anılarım var. Amacımız tekrar Barcelona’da mutlu şekilde ayrılmak olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.