Perez: Bakü’deki podyum şans değildi

Sergio Perez kötü başlayan sezonu Bakü’deki podyumla biraz olsun gölgede bırakırken, sonucun tesadüf olmadığını söyledi.

Perez: Bakü’deki podyum şans değildi Formula1

Red Bull’ların çarpışması ve Vettel’in de lastik yakması sonrası geriye düşmesiyle podyumda kendine yer bulan Meksikalı pilot, Bakü’de ikinci kez bunu başarmış oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Tabii ki yarıştaki olaylara baktığımızda Bakü’deki sonucun biraz tesadüfi şekilde geldiğini söyleyebilirsiniz.

“Yine de ben tam olarak böyle olduğunu düşünmüyorum. sonuçta bu fırsatı değerlendirmek için sürekli oralarda olmanız gerekiyor ve biz de bunu başardık.

“Bizim savaşımız podyum mücadelesinde değil. orta sıralarda çok zorlu bir savaş oluyor ve biz de düzenli olarak orada yer almak istiyoruz. Bu açıdan işlerin iyi gittiğini söyleyebilirim, ama bunu düzenli hale getirmemiz gerekiyor.

“Sadece Bakü’deki performanslara göre en iyi 4.takım olduğumuzu düşünüyorum, ama İspanya’da nerelerde olduğumuza da bakacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.