Alonso: İlk çizgiden başlamayalı uzun zaman olmuştu

Dünya dayanıklılık şampiyonasında Toyota ile yarışa ilk sıradan başlayacak olan Fernando Alonso, sonuçtan dolayı oldukça mutlu.

Alonso: İlk çizgiden başlamayalı uzun zaman olmuştu Formula1

Diğer Toyota’da Mike Conway ve Kamui Kobayashi 0.38 saniye farkla pole pozisyonunun sahibi olmasına rağmen, yakıt akış verilerinin yanlış verilmesi sonucunda dereceleri silindi ve ilk sıra Alonso, Nakajima ikilisine gitmiş oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Sıralama turlarında sorunsuz bir tur atmak ve özellikle kırmızı bayrağın da çıkmasının ardından hiç kolay değildi ve konsantre olmak zorundaydım.

“Her şeye rağmen işler bizim için oldukça yolunda gitti ve ilk sıranın sahibi olmayı başardık. Böyle bir duyguyu yaşamayalı uzun yıllar olmuştu, ama bunu hak ettiğimizi düşünüyorum.

“Yarışa hazır olduğumuzu düşünüyorum. Antremanlarda gayet iyi durumdaydık ve yarış için aracın dengesinden memnunduk. Neler olacağını göreceğiz. Umarım bu güzel sıralama turu sonucunu galibiyete çevirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.